Zakładanie trawników Chodzież - trawa w rolkach | Zielone imperium

Zakładanie trawników Chodzież

Zielony trawnik – Chodzież i okolice

Obecnie coraz częściej spotykamy się z innowacyjnymi sposobami tworzenia cieszących oczy trawników – jednym z takich sposobów jest, chociażby hydrosiew, który w Chodzieży również wykonuje nasza firma. Postaramy się jednak udowodnić Wam, że równie dobrym sposobem uzyskania pięknego trawnika jest tzw. trawa w rolkach. Jest to innowacyjna metoda, będąca interesującą alternatywą dla trawy z siewu. Mieszkańcy Chodzieży przekonani o naszym profesjonalizmie już nie raz przekonali się, że jest to jedna z najszybszych metod, pozwalająca na uzyskanie natychmiastowych efektów. Jeśli więc jeszcze się wahasz, zapraszamy do dalszej części artykułu, w której przedstawimy kolejne zalety tego interesującego rozwiązania.

Zadzwoń

697 134 383
zakładanie trawnika z siewu chodzież
zakładanie trawników chodzież

Co powinieneś wiedzieć o trawniku z rolki?

Ten typ trawnika najlepiej zakładać we wrześniu lub październiku. W końcu częste deszcze oraz umiarkowane temperatury znacznie sprzyjają ukorzenianiu się traw. Jeśli nie odpowiadają Ci jesienne miesiące, nie istnieją przeszkody, abyś zakładał trawnik z rolki w innych miesiącach. Mieszkańcy Chodzieży już dostrzegli różnicę pomiędzy zakładaniem trawnika z siewu a zakładaniem trawnika z rolki. Darń z folii jest znacznie bardziej odporna na przymrozki. Nasze trawniki również bardzo rzadko ulegają przesuszeniu.

Jak przygotować miejsce do wyłożenia trawy z rolki?  Oczyszczamy podłoże z kamieni oraz wszystkich pozostałości po ewentualnej budowie. Warto również usunąć wszystkie pozostałe po innych roślinach korzenie. Zarówno trawa z siewu, jak i trawa z rolki, najlepiej rosną w lekko kwaśnej glebie, której pH nie przekracza 6,5. Jeśli podłoże jest zbyt kwaśne – warto posypać je wapnem.

Zakładanie trawnika z siewu a zakładanie trawnika z rolki

Układając trawnik z rolki, musimy zrobić to jednego dnia, najlepiej zaraz po przywiezieniu. Nieco inaczej sprawa ma się z trawnikami z siewu, których tworzenie często odkłada się w czasie. Jeśli chodzi o efekt – w pierwszym przypadku jest on natychmiastowy – w wizualnym sensie. Trawa ukorzeni się z czasem.

Jedna osoba jest w stanie zwykle ułożyć około 100 metrów kwadratowych trawnika jednego dnia. Co do siewu tradycyjnego, często jest on bardziej mozolny i choć jego wysiew może wydawać się mniej skomplikowany i nieco lżejszy niż układanie ciężkich rolek z trawą, to wysianie takiej ilości może zająć nieco więcej czasu.

trawa w rolkach chodzież

Pamiętajmy, by wybierać sposób tworzenia wymarzonego trawnika do pory, w której chcemy go zakładać, a także miejsca. Na górzystych terenach, znacznie lepiej sprawdzi się hydrosiew. Natomiast na bardziej płaskich powierzchniach, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie trawnik z rolki, który pozwoli na uzyskanie natychmiastowego, zachwycającego efektu.

Oferujemy także usługę zakładanie trawników w mieście Piła.  Zapraszamy do kontaktu : 697 134 383

© Copyright 2024 Zielone Imperium | Realizacja Investnet

Top